10 zwrotów, które kobieta mówi, gdy jej się podobasz

10 zwrotów, które kobieta mówi, gdy jej się podobasz

Istnieje wiele sposobów, w jakie kobieta może dyskretnie dać mężczyźnie do zrozumienia, że jej na nim zależy. Często dzieje się to na poziomie podświadomych sygnałów i gestów, ale istnieją również werbalne wskaźniki, które trudno przeoczyć.

10 podstawowych zwrotów

Kontynuując przyglądanie się wzorcom mowy, których kobiety używają, gdy są zaintrygowane mężczyzną, warto zauważyć, że zwroty te mogą być zróżnicowane i często zależą od kontekstu i osobowości. Istnieje jednak kilka klasycznych wariantów, które często można usłyszeć w dialogach:

 1. „Podoba mi się sposób, w jaki to robisz”. Bycie podziwianym za pewne umiejętności lub działania może być oznaką zainteresowania i pozytywnego nastawienia.
 2. „Czuję się tak komfortowo wokół ciebie”. Komfort jest podstawą każdego związku, a to stwierdzenie może oznaczać, że czuje się przy tobie zrelaksowana i naturalna.
 3. „Mamy wiele wspólnego” — Znalezienie wspólnych zainteresowań jest sposobem na stworzenie połączenia.
 4. „Dam ci znać (o czasie, miejscu spotkania)”.  — jeśli przejmuje inicjatywę w planowaniu spotkań, może to wskazywać na chęć ponownego spotkania.
 5. „Jesteś dla mnie ważny”. Taka bezpośrednia deklaracja często oznacza głęboką sympatię.
 6. „Podoba mi się, że jesteś taki uważny”. Docenianie twoich wysiłków może wskazywać, że ona docenia twoje zachowanie i stosunek do niej.
 7. „Powiedziałam o tobie znajomym” — Jeśli ona dzieli się informacjami o tobie z innymi, może to być znak, że nie jesteś tylko przelotną znajomością.
 8. „Och, czy to twoja ulubiona piosenka? Włącz ją!”Chęć dowiedzenia się więcej o twoich zainteresowaniach i preferencjach może wskazywać na zainteresowanie twoją osobowością.
 9. „Wyślij mi nasze wspólne zdjęcie”. Może to być dyskretny sposób na zachowanie wspólnych wspomnień i posiadanie „kawałka” ciebie, nawet gdy nie jesteś fizycznie obecny.
 10. „Zawsze wiesz, jak mnie pocieszyć”.  — Jeśli kobieta mówi, że twoja obecność lub twoje słowa poprawiają jej nastrój, jest to silny wskaźnik, że lubi spędzać z tobą czas.

Zwroty, które mogą wydawać się normalne, ale…

Nie zawsze łatwo jest rozszyfrować ukryte znaczenie za zwykłymi słowami. Często to, co mówi się na powierzchni, może mieć głębsze znaczenie, zwłaszcza w kontekście relacji międzyludzkich. Tak więc, jeśli chodzi o komunikację między mężczyzną a kobietą, istnieją zwroty, które na pierwszy rzut oka brzmią neutralnie, ale mogą mieć podtekst, który jest ważny dla zrozumienia sygnałów między liniami:

 1. „Na pewno będziesz tutaj zainteresowany” — może oznaczać, że próbuje znaleźć wspólne zainteresowania lub podpowiedzieć wspólne spędzanie czasu.
 2. „Ja też to uwielbiam!” — nawet jeśli mówi się o czymś przyziemnym, może to być próba znalezienia wspólnego punktu do zbliżenia.
 3. „Zastanawiam się, co o tym myślisz”.  — może wskazywać na jej chęć zaangażowania cię w rozmowę i pokazać, że traktuje twoją opinię jako cenną.
 4. „Zawsze jesteś taki tajemniczy” — jest często używane do wyrażenia zainteresowania lepszym poznaniem danej osoby.
 5. „Musimy to kiedyś zrobić razem”. Sugerowanie przyszłych wspólnych planów może być oznaką chęci bliższej komunikacji.
 6. „Nie jesteś taki jak wszyscy” — może oznaczać, że odróżnia cię od innych mężczyzn, co jest oznaką sympatii.
 7. „Zawsze tak dobrze się z tobą bawię” — nawet jeśli brzmi to jak lekki komplement, może wskazywać na chęć wspólnego spędzania czasu.
 8. „Brakowało mi twoich żartów”. Jeśli wspomina o konkretnych rzeczach, które w tobie lubi, może to być sygnał głębszego zainteresowania twoją osobowością.
 9. „Zawsze jesteś taki uważny”. To uznanie może być nie tylko wdzięcznością, ale także potwierdzeniem, że cię lubi.
 10. „Jesteś dla mnie bardzo miły”. Ponownie, może to nie być zwykłe podziękowanie, ale wskazówka, że docenia twoją postawę jako wyjątkową.

Zakończenie

Podsumowując powyższe obserwacje, należy zauważyć, że język jest nie tylko środkiem komunikacji, ale także potężnym narzędziem interakcji międzyludzkich, zdolnym do przekazywania odcieni emocji, intencji i postaw. Zwroty, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zwyczajne lub neutralne, często mają dodatkowe warstwy semantyczne, które ujawniają się po dokładnej analizie kontekstu i wskazówek niewerbalnych.

Wadek Zubczyński

Wadek Zubczyński